ایران - یمن؛ سرنوشت ما در دست حریفان

جمعه 24 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 12:33 ب.ظ

ایران - یمن؛ سرنوشت ما در دست حریفان


صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی مسابقات غرب آسیا علاوه بر بردن یمن، به نتایج سایر بازی ها نیز بستگی دارد.
     تیم ملی فوتبال ایران پرافتخارترین تیم رقابت های غرب آسیا در شرایط دشواری قرار دارد و سرنوشتش برای صعود از مرحله گروهی به اما و اگر کشیده شده است و  نتیجه دیدار عربستان و بحرین می تواند وضعیت ایران را رقم بزند. دو کشوری که از آنها خاطره خوشی در فوتبال نداریم. فوتبالدوستان ایرانی هنوز هم شادی بحرینی ها با پرچم عربستان را در مقدماتی جام جهانی 2002 به یاد دارند شبی که در منامه در حالیکه با یک مساوی می توانستیم به جام جهانی برویم مقابل بحرین شکست خوردیم.


اکنون تاریخ بار دیگر تکرار شده است البته در رقابت هایی که به هیچ عنوان قابل مقایسه با مقدماتی جام جهانی نیست ولی حساسیت ها شاید به اندازه همان 10 سال پیش است. هواداران فوتبال ایرانی هنوز هم بر روی این دو تیم حساسیت ویژه ای دارند دوست ندارند ببیند یکبار دیگر بحرین و عربستان مانع از صعود ما می شوند.


به گزارش فارس، وضعیت جدول به گونه ای است که دو تیم امکان تبانی ندارند و برای صعود باید پیروز شوند و تساوی بحرین و عربستان می تواند به صعود مستقیم ایران منجر شود به شرط آنکه بتوانیم از پس یمن بربیایم و این تیم را حداقل با دو گل شکست بدهیم!


تیم ملی ایران در رقابت های غرب آسیا هنوز گلی نزده است. 180 دقیقه بدون گل زده بدترین رکورد برای مهاجمان تیم ملی ایران است.


امیدواریم بازیکنان خط حمله ایران حداقل در بازی با یمن به خودشان بیایند و با گلزنی زمینه ساز صعود به دور بعد را فراهم کنند. زیرا ایران حداقل باید دو گل به یمن بزند و گلی نخورد و امیدوار باشد عربستان و بحرین مساوی کنند تا به عنوان تیم اول صعود کنیم. در غیر این صورت باید بحرین را ببریم و منتظر یک تساوی در بازی های گروه اول باشیم تا به عنوان بهترین تیم دوم صعود کنیم.


کارلوس کی روش که سعی کرد بهترین های لیگ برتر را برای تیم ملی انتخاب کند در این بازی ها به دلیلی نامشخص هنوز روی نیمکت تیم ملی ایران ننشسته آن هم در حالیکه نامش به عنوان سرمربی در این رقابت ها درج شده است.


امیدواریم تیم ملی ایران شنبه شب در کویت به دور بعد صعود کند و پرافتخارترین تیم بازی های غرب آسیا وداعی زودهنگام به بازی های غرب آسیا نداشته باشد زیرا این بدترین اتفاق برای فوتبال ما خواهد بود. اینکه در غرب آسیا نتوانیم حتی در جمع 4 تیم برتر قرار بگیریم.


جالب است که سرنوشت صعود ایران به گروه اول این دیدارها هم گره خورده است جایی که 4 تیم کویت، فلسطین، لبنان و عمان قرار دارند و هر 4 تیم سه امتیازی هستند. اگر امشب( جمعه) یک بازی این گروه مساوی شود در آن صورت ایران شانس این را خواهد داشت که به عنوان بهترین تیم دوم از سه گروه نیز به مرحله بعد صعود کند. ولی اگر دو دیدار امشب یعنی کویت برابر لبنان و عمان برابر فلسطین برنده داشته باشد در آنصورت فقط باید امیدوار باشیم که بحرین و عربستان مساوی کنند و ما با اختلاف 2 گل پیروز شویم.


در گروه سوم مسابقات نیز که سه تیم عراق، سوریه و اردن قرار دارند تیم دوم شانس شانس صعود ندارد زیرا عراق 4 امتیازی است، سوریه یک امتیاز دارد و اردن بدون امتیاز است و در آخرین بازی گروه، سوریه با اردن روبرو می شود.


در این مسابقات بازی ها در سه گروه برگزار می شود که تیم های صدرنشین به مرحله بعد صعود می کنند و بهترین تیم دوم نیز به مرحله بعد می رود امیدواریم که ایران بتواند حداقل با کی روش در جمع 4 تیم برتر غرب آسیا قرار بگیرد و دیدار با یمن آخرین بازی مان در غرب آسیا نباشد.


جدول گروه B


1- عربستان 4 امتیاز


2- بحرین 4 امتیاز


3- ایران 2 امتیاز


4- یمن بدون امتیاز


 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد