X
تبلیغات
رایتل

نامه مدیرعامل راه‌‌آهن به رئیس سازمان لیگ

سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 01:57 ب.ظ

نامه مدیرعامل راه‌‌آهن به رئیس سازمان لیگ


مدیرعامل باشگاه راه‌آهن در نامه‌ای به رئیس سازمان لیگ، ضررهای ناشی از به تعویق افتادن بازی‌ها و یا جابجایی برنامه مسابقات برای باشگاه‌ها را برشمرد.
    به نقل از سایت باشگاه راه‌آهن، صادق رئیسی‌کیا در نامه ای خطاب به رییس سازمان لیگ فوتبال، ضررهای ناشی از به تعویق افتادن بازی‌ها یا جابجایی برنامه مسابقات برای باشگاه‌ها را برشمرد. در این نامه تلاش شده با مقایسه شرایط روز فوتبال ایران و جهان، آسیب‌هایی که به خاطر جابجایی برنامه بازی‌های لیگ به باشگاه‌ها می رسد، به صورت علمی و اصولی ذکر شود. متن کامل این نامه به شرح زیر است.


«جناب آقای بهروان


ریاست محترم سازمان لیگ حرفه ای فوتبال جمهوری اسلامی ایران


با سلام و احترام 


ضمن تبریک به مناسبت انتخاب فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان فدراسیون برتر آسیا و با قدردانی فراوان از زحمات و تلاش‌های جنابعالی و همکاران محترم‌تان در مدیریت و برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، با توجه به این که جابجایی های مکرر مسابقات در لیگ دوازدهم از جنبه های بسیار از جمله ابعاد فنی و مالی برای کلیه باشگاه‌ها به ویژه باشگاه راه آهن که در مالکیت و تحت مدیریت بخش خصوصی قراردارد تبعات و خسارات سنگینی به دنبال دارد، نقطه نظرات این باشگاه به شرح ذیل اعلام می گردد.


امید است در نیم فصل دوم لیگ دوازدهم و لیگ های آتی دیدگاههای مطروحه مورد عنایت و توجه واقع گردد و بدین ترتیب جایگاه و منزلت لیگ برتر فوتبال ایران و باشگاه‌های ایران در سطح ملی و قاره ای و جهانی ارتقاء یابد.


1- مدیران باشگاه و مربیان و کادر فنی تیم بر مبنای جدول مسابقات، نحوه تمرینات، تدارکات و برنامه های خود را متناسب با تیمی که در جدول مسابقه با آن بازی دارند تدارک می بینند و آماده سازی بازیکنان و تکنیک ها و تاکتیکها را بر این اساس سازماندهی می نمایند. هنگامی که مسابقات جابجا می شود برنامه ریزی و تمرین و تدارکات مربیان و بازیکنان که خود را برای مسابقه منطبق با نگرش و شرایط و عملکرد تیم مقابل آماده کرده اند مواجه با اخلال و افت عملکرد می نماید در نتیجه کیفیت بازی ها و نتایج تیم ها ضعیف می گردد و مربیان و کادر فنی را دچار سردرگمی می کند و مسئولیت پذیری و پاسخگویی آنان در قبال باشگاه و نتایج به دست آمده را کاهش می دهد.


 2- باشگاهها برای عزیمت به محل مسابقه یا برگزاری مسابقه در محل خود، هزینه های متعدد و فراوانی دارند. اعزام یک تیم به خارج از محل اصلی خود مستلزم برنامه ریزی و هزینه در مواردی از قبیل: حمل و نقل، اقامت و ... است که با توجه به احتمال بروز شرایط خاص مانند تعطیلات و مسافرت‌های ناشی از آن، رزرو بودن هتل ها، کمبود بلیط و... این برنامه ریزی بایستی از حداقل ده روز قبل از مسابقه انجام شود و هزینه های آن پرداخت گردد. تغییر ناگهانی جدول زمانی مسابقات بدون توجه به برنامه ریزی و هزینه هایی که باشگاه‌ها کرده‌اند آن‌ها را علاوه بر تحمل مشکلات، با زیان‌های فنی و خستگی و استرس دچار خسارات مادی سنگین در زمینه های فوق می نماید.


3- تا زمانیکه برنامه های مسابقات لیگ برتر فوتبال کشورمان ثبات پیدا نکند و برگزاری مسابقات نیز نظم و پایداری نداشته باشد لیگ برتر فوتبال کشورمان از شخصیت حرفه ای به معنای واقعی برخوردار نخواهد شد.


4- بی نظمی و تغییر مکرر زمان و مکان بازی‌ها، شهرت و محبوبیت و امکان کسب جایگاه قاره ای و جهانی و حتی داخلی مطلوب را از لیگ برتر فوتبال کشورمان سلب خواهد نمود.


5- باشگاه‌ها و حامیان مالی و رسانه ها و حتی طرفداران و علاقمندان فوتبال حسب مورد قادر به تعامل و برنامه ریزی برای ترویج  و توسعه محصولات و خدمات خود نیستند. از طرفی آنها فرصت تنظیم و متناسب سازی برنامه ها و ایده های خود با لیگ برتر فوتبال یا برنامه ریزی جهت استفاده از اوقات فراغت خود متناسب با جدول برگزاری مسابقات را نخواهند داشت و در نتیجه مشتریان و ذینفعان لیگ برتر فوتبال کشورمان افزایش و توسعه نخواهد داشت بلکه با کاهش و افت کمی و کیفی نیز مواجه خواهد شد.


6- تغییر مکرر در زمان برگزاری مسابقات به کاهش کیفیت مسابقات و در نتیجه کاهش سطح آمادگی جسمانی و سطح فنی بازیکنان و کادر فنی و فاصله گرفتن آنها با سطح فنی و آمادگی فوتبال دیگر کشورها منجر شده و تنزل سطح آمادگی و فنی فوتبال کشورمان در رده ملی را در پی خواهد داشت.


7- تیم ها به دلیل شرایط مدیریتی یا فنی یا نتایج قبلی در موقعیت روحی و عملکردی مطلوب یا نامطلوب قرار می گیرند. باشگاه و کادر فنی آنها متناسب با شرایط تیم مقابل خود اعم از مطلوب یا نامطلوب، تاکتیک ها و محاسبات خاص در روش بازی را مورد توجه و برنامه ریزی قرار می دهند و بر این اساس کسب نتایج مورد نظر خود را دنبال می کنند. تغییر زمان مسابقه این محاسبات و برنامه ریزی ها را بی ارزش و متزلزل می سازد و به تیم مقابل این فرصت را می دهد که از شرایط نامطلوب خارج شود و در شرایط مطلوب‌تری مسابقه دهد یا فرصت بازی و نتیجه را از تیمی که در شرایط مطلوبی است می گیرد. نمونه بارز این مثال بازی معوقه تیم راه آهن با مس کرمان است که اگر در زمان خود برگزار می شد با توجه به شرایط تیم مس کرمان احتمال کسب نتیجه مطلوب‌تر را برای تیم راه آهن بیشتر می کرد.


امید است با عنایت کلیه دست اندرکاران محترم سازمان لیگ و با برنامه ریزی های منظم و همسو با حرفه ای شدن باشگاه‌ها شاهد رشد و شکوفایی مسابقات و تیم های فوتبال کشورمان و باشگاههای ورزشی باشیم.


صادق رئیسی کیا


مدیر عامل

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد