X
تبلیغات
رایتل

نصیر‌زاده: اولویت اول ما تغییر آئین‌نامه است

چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 08:06 ب.ظ

نصیر‌زاده: اولویت اول ما تغییر آئین‌نامه است


سرپرست کمیته تدوین و مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: اولویت اول ما تغییر آئین‌نامه انضباطی و مقررات نقل و انتقالات است.
   هوشنگ نصیر‌زاده در مورد سمت جدیدش به عنوان سرپرست کمیته تدوین و مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: اولویت اول ما تغییر آئین‌نامه انضباطی و مقررات نقل و انتقالات است. این وظیفه را تقریبا قبل از این به صورت غیررسمی برای فدراسیون انجام می‌دادم اما این بار با رسمیت بیشتری به دستورالعمل‌هایی که این کمیته تهیه می‌کند توجه خواهد شد.


به گزارش فارس، وی افزود: آئین‌نامه کمیته داوران را 2 ماه پیش تهیه شد که با مقررات فیفا تقریبا منطبق است. در این آئین‌نامه برگزاری کلاس و صدور کارت درجه 3 و درجه 2 برای داوران در اختیار هیئت‌های استان‌ها گذاشته شده و برخلاف 40 سال گذشته فدراسیون هیچ دخالتی در تشکیل این کلاس‌ها به جز کلاس های درجات 1 و ملی ندارد. همچنین اعلام شده مدرک تحصیلی اعضاء اداره کنندگان کمیته داوران حتما مدرک کارشناسی باید باشد. داوران نیز تنها تا سن 46 و ناظران تنها تا سن 65 سالگی به عنوان داور و ناظر می‌تواند نظارت کند.


نصیر‌زاده خاطرنشان کرد: آئین‌نامه کمیته داوران در جلسه اخیر به تصویب رسید. اولویت بعدی ما تغییر آئین‌نامه انضباطی بر اساس آئین‌نامه انضباطی فیفا است. مقررات فعلی انضباطی در ایران تقریبا به 60 ماده جدید نیاز دارد و آئین‌نامه فعلی پاسخگوی نیازهای حال حاضر فوتبال کشور نیست.


وی در مورد آئین‌نامه نقل و انتقالات اظهار داشت: آئین‌نامه نقل و انتقالات نیز دارای موارد غیراستانداردی نسبت به فوتبال جهان  مثل نبودن حق فسخ قرارداد از طرف باشگاه و بازیکن است. همچنین الزام نفرات نزدیک به 28 سال برای ثبت قرارداد سه ساله که تقریبا به سن بازنشستگی رسیده‌اند یک اشتباه استراتژیک بود. تکلیف لیست‌های فروش نیز باید مشخص شود.


نصیرزاده تأکید کرد: از این به بعد آئین‌نامه‌ها به جای کمیته‌ها از طریق کمیته تدوین مقررات ارائه می‌شود. بدیهی است برای تهیه و تدوین مقررات در فوتبال علاوه بر کمیته‌ها از نظرات افراد متخصص در حوزه فوتبال مانند آقایان عزیز محمدی، بهروان، علیپور و کاظمی که در نگارش مقررات تجربیات شاخصی دارند باید استفاده شود.


 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد