X
تبلیغات
رایتل

کفاشیان: عرضه تبانی ندارم

شنبه 11 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 03:55 ب.ظ

کفاشیان: عرضه تبانی ندارم


رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خیلی‌ها می‌گویند در مورد انتخاب AFC، تبانی کرده‌ایم در حالیکه من عرضه این کار را ندارم.به گزارش فارس، علی کفاشیان در مراسم افتتاح مرکز علمی کاربردی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: خیلی خوشحالم که رویانیان مرا به این مراسم دعوت کرده است. وقتی در سازمان تربیت بدنی کار می‌کردم یکی از مدیران به من گفت که زمینی را برای پرسپولیس به متراژ 74 هزار متر در شرق تهران در نظر گرفته‌ایم که من هم به تحقق این اتفاق تاکید کردم و نگذاشتیم این زمین از بین برود.

وی افزود: بخشی از این زمین تبدیل به آکادمی شده و یک بخش آن هنوز ساخته نشده است. این یک امتیاز است که هنوز پرسپولیس از آن استفاده نکرده است.

کفاشیان ادامه داد: مدیران چون درگیر مسائل روزمره می‌شوند، نمی‌توانند مفهوم باشگاه را به درستی اجرا کنند. اگر امروز می‌گویند فدراسیون ایران برتر شده، دلیلش چیست. خیلی‌ها می‌گویند تبانی کرده‌ایم. در صورتی که من عرضه چنین کارهایی را ندارم و در خون من هم چنین کارهایی نیست. عده‌ای هم می‌گویند پول خرج کرده‌ایم در صورتی که پولی نیست که خرج کنیم. دلیلش این است که یک سری توجهات ویژه اتفاق افتاده است. ما در بخش مسئولیت‌های اجتماعی، پایه و چشم انداز استان‌ها کارهایی انجام داده‌ایم که سال‌ها باید این اتفاقات می‌افتاد. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد.

کفاشیان خاطرنشان کرد: یک سری کارهایی که در این 5 سال انجام داده‌ایم اساسی بوده و خوشحالم که این کارها درد را علاج می‌کند. توقعات مردم بالاست و همه باید کمک کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم. وقتی برنده‌ایم همه می‌خندند و در باخت همه ناراحت هستند. ما باید در زیرساخت‌ها به فکر باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: نگرانم که یک روز سردار (رویانیان) نباشد. ما باید ساختارمان را طوری پیش ببریم که به فرد متکی نباشد. فوتبال می‌تواند درآمد خودش را به دست آورد و نباید نیازمند درآمدزایی از جای دیگر باشیم. فوتبال نیاز به پول کسی ندارد بلکه نظام باید قانونمند باشد و درآمدها باید به باشگاه‌ها برسد. باید دنبال این باشیم که باشگاه‌ها به درآمدزایی برسند. نظام آموزشی ما باید تخصصی‌تر باشد. ما نیازمند چنین مراکزی هستیم تا مثلا یکی مثل استیلی در این مراکز آموزش ببیند و در آینده بتواند بازیکنان خوبی تربیت کند.

کفاشیان تصریح کرد: این کار باشگاه پرسپویس بسیار خوب است و البته سایر باشگاه‌های دیگر هم باید این مسئله را الگو کنند. ما هم در این راه باید به پرسپولیس کمک کنیم و آن را تقویت کنیم. ما در آسیا به امتیاز 813 رسیدیم و از قطر و عربستان امتیازمان کمتر شد. دلیل آن هم به خاطر استادیوم‌ها بود. در صورتی که توانایی‌های ما بالاتر از آنهاست. آنها با پول خودشان کار می‌کنند ولی ما پتانسیل داریم. ما باید در آینده آنچه مردم می‌خواهند انجام دهیم و آنچه کفاشیان نمی‌تواند انجام دهد، باشگاه‌ها به دست آورند. دولت و مجلس هم باید از فوتبال حمایت کنند. باشگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند کاری کنند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد