X
تبلیغات
رایتل

کسی افزایش سهمیه‌ها را به نام خودش نکند

جمعه 10 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 01:27 ب.ظ

بهروان:

کسی افزایش سهمیه‌ها را به نام خودش نکند


رییس سازمان لیگ برتر به دست آمدن سهمیه‌ی 1+3 ایران در لیگ قهرمانان را حاصل تلاش فدراسیون، باشگاه‌ها، سازمان لیگ و همکاری اتحادیه فوتبال دانست و گفت: امیدوارم کسی این موفقیت را به اسم خودش مصادره نکند.غلامرضا بهروان درباره قطعی شدن سهمیه 1+3 فوتبال باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که این سهمیه برای ایران مصوب شد. فقط امیدوارم کسی این موفقیت را به اسم خودش مصادره نکند فدراسیون بیشترین زحمت را در این باره کشید، باشگاه‌ها،‌ سازمان لیگ و همکاری اتحادیه فوتبال در به دست آمدن این سهمیه‌ها تاثیرگذار بود. همچنین مسئولان استان‌ها هم در فراهم کردن امکانات سخت‌افزاری ورزشگاه تلاش زیادی کردند.

وی افزود: فراهم آوری استانداردهای AFC در ورزشگاه‌های ایران می‌توانست بهتر از وضع موجود باشد چون جایگاه فوتبال ایران در آسیا واقعا به گونه‌ای هست که ما حائز کسب 4 سهمیه در لیگ قهرمانان باشیم.

بهروان گفت: اگر اسکوربرد ورزشگاه غدیر اهواز نصب می‌شد یا نور دو استادیوم شهید دستگردی یا راه آهن کافی بود ما امتیازات بیشتری کسب کرده و 4 سهمیه را می‌گرفتیم، البته کشورهایی نظیر استرالیا بودند که امتیاز بالای 600 گرفتند ولی چون نمره منفی گرفتند مجموع امتیازات‌شان به زیر 600 کاهش پیدا کرد. در هر حال همه باید کمک کنیم تا روند بهسازی امکانات باشگاه‌های ما بهتر شود. جا دارد از کارشناسانی که در این پروسه فعالیت زیادی داشتند هم تشکر کنیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به کسب 4 سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا برای دوره‌های بعدی گفت: با برطرف شدن بخشی از ضعف‌ها می‌توانیم برای دوره‌های بعدی چهار سهمیه لیگ قهرمانان را بگیریم. البته کشورهای دیگر هم پیشرفت می‌کنند و ما باید همواره در به‌روز رسانی فعال باشیم.

رییس سازمان لیگ درباره سهمیه پلی‌آف ایران توضیح داد: این سهمیه با پلی‌آف‌های دیگر متفاوت است. کشورهای دیگر باید در پلی‌آف با هم بازی کنند و نهایتا برنده آن‌ها با نماینده پلی‌آف ایران بازی می‌کند. بنابراین نماینده ایران تنها با انجام یک مسابقه می‌تواند راهی مرحله پایانی لیگ قهرمانان شود.

بهروان در پاسخ به این سوال که آیا امسال هم برای چهار سهمیه شدن ایران در لیگ قهرمانان تلاش کردید و نسبت به مصوبه کمیته مسابقه‌ها اعتراض داشتید؟ اظهار کرد: بله، ما همه تلاش‌مان را کردیم تا سهمیه ایران به 4 تیم افزایش پیدا کند اما خب واقعا سهمیه دیگری نبود که بخواهند به ایران بدهند. AFC معتقد بود باید به کشورهای دیگر هم کمک شود، ما این را پذیرفتیم اما در عین حال از منافع فوتبال باشگاهی ایران دفاع کردیم. رقابت در میان کشورهای غرب آسیا سخت‌تر از کشورهای شرق آسیا بود. یعنی اگر وضعیت ما جزو کشورهای شرق آسیا محاسبه می‌شد شاید به چهار سهمیه می‌رسیدیم، ضمن اینکه تاکید کنم امتیازات ازبکستان در میان کشورهای شرق آسیا محاسبه شد که به سهمیه فعلی دست پیدا کرد.

وی با بیان اینکه از این پس او به جای عزیزالله محمدی رییس پیشین سازمان لیگ ایران، در جلسات کمیته‌ حرفه‌ای AFC شرکت خواهد کرد گفت: بنده از این پس در جلسات کمیته حرفه‌ای AFC حاضر خواهم شد و کفاشیان نیز در کمیته مسابقه‌ها عضویت دارد.

بهروان در پاسخ به این سوال که اگر ایران در هیات اجرایی AFC صاحب نماینده بود می‌توانستیم اکنون به چهار سهمیه برسیم؟ گفت: قطعا حضور نماینده در هیات اجرایی برای دفاع از منافع فوتبال ما موثر بود. هرچند ما تلاش‌مان را کردیم و استدلال‌های لازم را پیش از جلسه به اعضا اعلام کردیم اما در هر حال حضور در جلسه باعث می‌شد تا بتوانیم حرف‌هایمان را رودررو بزنیم، امیدوارم در انتخاب‌های بعدی ایران بتواند باز هم صاحب نماینده باشد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد