دایی:بازی جوانمردانه قانون ندارد

پنج‌شنبه 2 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 08:33 ب.ظ

دایی:بازی جوانمردانه قانون ندارد


سرمربی تیم راه آهن پس از تساوی تیمش برابر مس کرمان گفت که استحقاق تیمش در بازی امروز بیش از یک امتیاز بوده است.

علی دایی در نشست خبری پس از بازی با مس کرمان بیان کرد: تا وقتی که مس به گل نرسیده بود، بازی متعادل بود اما اولین توپی که روی دروازه ما آمد تبدیل به گل شد. بعد از آن هم سه موقعیت خوب داشتیم که یکی از آنها به تیر خورد، دیگری از جلوی شش قدم به اوت رفت و سومی را هم شیری از دست داد.

به گزارش ایسنا،وی ادامه داد: در نیمه دوم نیز تلاشهای زیادی کردیم اما در همان فشارهایی که ما می‌آوردیم مس صاحب ضد حمله شد و ما شانس آوردیم که این توپ گل نشد اما در بقیه دقایق ما بهتر بودیم و با تعویض‌هایی که انجام از هافبک دفاعی کم و به خط حمله اضافه کردیم تا در نهایت به گل رسیدیم. همچنین اگر باهوش بودیم بازی را می‌بردیم و استحقاق بیشتر از یک امتیاز را داشتیم اما فوتبال همین است. ما می‌توانستیم نتیجه را عوض کنیم اما راحت گل می‌خوریم و به زور گل می‌زنیم. این مشکل ماست و باید آن را تقویت کنیم.

سرمربی راه آهن همچنین درباره صحنه‌ای که بازیکن حریف روی زمین افتاده بود اما تیمش توپ را به بیرون نفرستاد و همان توپ گل شد توضیح داد: ما فشار می‌آوریم و همه می‌توانند خودشان را زمین بیندازند. قانونی هم نوشته نشده که ما باید توپ را بیرون می‌زدیم. اگر بازیکنم توپ را بیرون می‌زد عقلش را از دست داده بود. اگر ما بازی را قطع می‌کردیم دیگر فوتبال نمی‌شد. به اعتقادم فیرپلی معنای دیگری دارد اما ما به اشتباه آن رامعنا می‌کنیم. فیرپلی زمانی معنی دارد که بدانیم بازیکن حریف صد در صد مصدوم شده است و اتفاق خاصی برایش افتاده است. آیا گودرزی بعد از اینکه گل زدیم بیرون رفت یا ادامه داد؟ آقای گودرزی از 20 دقیقه قبل گل اشاره می‌کرد که تعویض شود. با این حال ما باید توپ را بیرون می‌زدیم و سه امتیاز را تقدیم آنها می‌کردیم؟

دایی همچنین با تمجید از قضاوت علیرضا فغانی در این بازی بیان کرد: به اعتقادم امروز روز خوب فغانی و کمک‌هایش بود. این اولین بازی بود که من فقط تیمم را راهنمایی می‌کردم. تیم‌هایی مثل راه آهن به چنین داوری‌هایی احتیاج دارد. هفته قبل داشتم سکته می‌کردم اما قضاوت امروز فغانی خوب بود.

دایی در پایان درباره انتخاب علی کریمی به عنوان کاندیدای بهترین بازیکن آسیا افزود: انتخاب کریمی انتخاب بزرگی برای فوتبال ایران است و این نشان از قابلیت‌های بالای اوست. این برای دومین بار است که کریمی برای بهترین بازیکنی انتخاب می‌شود و امیدوارم او را زودتر در سطح ملی و باشگاهی ببینم. البته در مملکت ما مخصوصا فوتبال و ورزش همه چیز انفرادی به دست می‌آید و هیچ سرمایه گذاری روی افرادی مثل علی دایی و کریمی انجام نمی‌شود و به یک باره کسی مثل کریمی پیدا شده و بهترین بازیکن آسیا می‌شود. شما یک نمونه بگویید که یک بازیکن به صورت جمعی حمایت شده و به جایی رسیده است. اینها کار خداست و هر چند سال یکبار جرقه‌ای زده می‌شود و ما به خاطر همین می‌گوییم که فوتبال ما این است.

ورزش3
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد